Záhada zmizení statistik prokliků ze statistik Google Analytics?

V poslední době se nám množí dotazy našich klientů, že jim záhadně zmizely údaje o přístupu návštěvníků z našich serverů v jejich Google analytics. Tato „záhada“ spočívá v šifrované komunikaci, pokud klient provozuje server na nezabezpečené doméně http.

Všechny servery společnosti Český internet s.r.o. byly v průběhu října 2017 převedeny na zabezpečenou komunikaci, tedy https. Důvodů proč přecházet na zabezpečenou šifrovanou komunikaci bylo více (např. vylepšení pozic ve vyhledávačích, využití všech funkcí prohlížečů, rychlost načítaní stránek), ale hlavním důvodem byla ochrana citlivých dat našich uživatelů. Jistě si každý všiml hlášení prohlížečů, že připojení není zabezpečené, pokud se dostal na stránky, které nemají https certifikát. To znamená, že citlivá data, které uživatel zadá na takový server, mohou být přečtena a nejsou dostatečně chráněna. Tento nedostatek řeší právě šifrovaná komunikace pomocí SSL certifikátů.
 

Na obrázku jsou zobrazeny možné kombinace měření přístupu v Google analytics. Z obrázku je patrné, že v případě přístupu ze zabezpečené domény (např. ČESKÉREALITY.cz nebo ČESKÉSTAVBY.cz) na nezabezpečenou doménu klienta, se informace o tom že návštěvník přišel z našeho webu nezapíše do Google Analytics. Řešením je pouze přechod klienta na zabezpečenou doménu https.

 Záhada zmizení statistik prokliků ze statistik Google Analytics?

Přidejte svůj komentář

Další tipy a novinky:

Odkazy na servery: