Pro makléře: 14 věcí pro homestaging jako od profíka

Autor: Markéta Mazancová, datum: 29.9.2021

Jako kreativní profesionálové byste k prodávané nemovitosti měli přistupovat jako k prázdnému plátnu. Ať už jste ostřílený stager nebo teprve začínáte, těchto 14 položek vám zajistí vzrušující a žhavý výsledek. 

 Pro makléře: 14 věcí pro homestaging jako od profíka

1. Malířské náčiní
Špinavé a nevymalované stěny bývají častým problémem většiny nemovitostí na prodej. Ve většině případů si prodávající zajišťují vymalování sami. Pokud byste si ale jako makléři chtěli užít i trochu té řemeslné práce a pohybu v rámci “buď fit”, můžete prodávajícím navrhnout, že jim sami interiér vymalujete. V tom případě si pořiďte: 
- štětce
- válečky
- malířské pásky
- hodně hadrů
- igelit na přikrytí
- barvu - bílá je nadčasová

 Pro makléře: 14 věcí pro homestaging jako od profíka

2. Opravte to a ukliďte to!
 
Další disciplína, kterou možná přenecháte prodávajícím - pokud nechcete být profi homestager a Ferda mravenec. V případě, že budete mít to štěstí a narazíte na “osvícené” prodávající, můžete jim navrhnout, abyste udělali “okružní vyhlídkovou trasu” jejich domovem a udělali seznam věcí, co je třeba opravit - škrábance, praskliny nebo rozpadající se věci.
 
Pokud si ale chcete zahrát na hodinového manžela, a rozšířit tak oblast svého podnikání, pořiďte si… uf, toho bude :-). 


 Pro makléře: 14 věcí pro homestaging jako od profíka

3. Čistící prostředky
 
I toto je disciplína pro profesionální homestagery. Čistota či pocit špíny a zanedbanosti je tenkým předělem mezi pocitem “chci tu žít” a “radši tenhle bejvák přenechám bezdomovci”. Chuchvalce prachu líně se kutálející po podlaze mohou v příchozích vyvolat pocit, že jsou na divokém západě. 
 
Pokud do úklidu půjdete, kupte si:
- drátěné kartáče na vydrhnutí prostoru sanity a dlaždic v koupelně
- prostředky na mytí oken
- utěrky na povrchy
- čisticí prostředky na všechno možné


4. Skladovací boxy

Trofeje, rodinné fotografie, všechny věci osobního charakteru působí rušivě. Pokud prodávající v domě stále bydlí, přesvědčte ho, ať souhlasí s jejich uskladněním - třeba do vámi zapůjčených velkých průhledných beden. Jako argument můžete použít, že se stejně bude brzy opět stěhovat. Tím, že odstraníte tyto předměty, získáte prostor pro váš krásný homestagingový nábytek a doplňky, které nainstalujte alespoň na den otevřených dveří. 

 Pro makléře: 14 věcí pro homestaging jako od profíka

5. Židličky a malé sedačky
 
Profesionální homestageři neustále hledají dokonalé univerzální kousky, které by mohli opakovaně použít. Originální stoličky, židličky, skládací lavice apod. jsou skvělými designovými prvky, které mohou nahradit nudný starý těžký nábytek a provzdušnit interiér. 
 
6. Koberečky, ovčí kůže, polštářky
Mnozí bytoví designéři tvrdí, že kolem předložkového koberce je možné rozmístit celou místnost, ukotvit rozmístění nábytku a vytvořit barevné schéma. Zezačátku investujte alespoň do jednoho koberce do obýváku a jednoho do ložnice. Ke kožešinám a polštářkům pak třeba jen dodat - čím více, tím lépe. 

7. Lampy a lampičky
Osvětlení umí proměnit interiér k nepoznání. Dodá interiéru jemnost, eleganci a útulnost. Pořiďte si neutrální kousky, které následně rozmístíte po místnosti.

 Pro makléře: 14 věcí pro homestaging jako od profíka

8. Obrazové rámy
Po odstraněných rodinných fotografiích mohou zůstat prázdná místa. Ta můžete jednoduše nahradit prázdnými elegantními rámy, které následně poslouží jako zdroj pro představivost příchozích. Prázdné zdi působí chladným a nudným dojmem. Do obrazů můžete vložit plakáty a abstraktní obrazy. Ty jsou snadno přenosné a působivé. 
 
9. Zrcadla 
Díky hře se zrcadly můžete prostoru dodat mnohem více místa a otevřenosti.

 Pro makléře: 14 věcí pro homestaging jako od profíka

11. Povlečení a ručníky
Kvalitní ručníky a ložní prádlo dokáže prostoru okamžitě dodat atmosféru luxusu a elegance. Vyberte nejlépe bílé nadýchané osušky a menší ručníčky, které navrstvíte na sebe. U ložního prádla se inspirujte luxusními hotely, které obvykle volí čistě bílou barvu. Vše často perte. Jedná se o malý, ale velmi důležitý detail. Vyprané prádlo provoní domov a dodá pocit, že tady o budoucí majitele bude vždy dobře postaráno. 

Pozor! Ručníky vždy skládejte tak, aby nebyly vidět okraje. 

11. Umělé květiny, sušiny, vázy a mísy
S malým množstvím sušin, váz a mís rozhodně zabodujete. Jedná se o inscenace, které nemohou chybět při žádném homestagingu. Nepřežeňte to však!
 
TIP: Drobné dekorace použijte pro zakrytí nedokonalostí v interiéru. Např.prasklinu na dlaždici apod. 
 
12. Svíčky a svícny
Přenechávají vám spoustu kreativní volnosti, protože je lze sehnat v nekonečném množství stylů, barev a tvarů a skvěle se dají přenášet. Zkrátka hodně muziky za málo peněz. 

 Pro makléře: 14 věcí pro homestaging jako od profíka

13. Koše
 
Koše a košíky prostě nemůžete vynechat. Jedná se o univerzální dekorativní prvek, který je extrémně levnou investicí. Lze je použít jako doplněk do každé místnosti. Koše navíc můžete využít pro rychlé uklizení dětských hraček, dek, polštářků apod. 
 
14. Dokonalá večeře
Zinscenujte dokonale prostřený stůl, který čeká na své hosty. Pak už nikdo koupi takového bytu neodolá - byť by se prodával za nekřesťanské peníze. 


Přidejte svůj komentář

Další tipy a novinky:

Odkazy na servery: