Lze načítat statistiky zobrazování nemovitostí do vlastního realitního software?

 Lze načítat statistiky zobrazování nemovitostí do vlastního realitního software?

Již delší dobu funguje na serveru ČESKÉREALITY.cz možnost automatického načítání statistik jednotlivých nemovitostí pomocí XML feedu. K čemu tato služba slouží? Ideálně pro získávání důležitých dat o počtu shlédnutí detailů nemovitostí. Pomocí XML feedu si tyto data můžete automaticky ukládat pro každý den do vlastního realitního software.

Co tím získá realitní makléř?

Jako realitní makléř tak mohu získat informace o tom, jak na danou nabídku oproti ostatním reagují zájemci o nemovitosti. Mohou tak odhalit například špatně naceněnou nemovitost. Počet lidí, které přesvědčíte k náhledu detailu nemovitosti může ovlivnit také hlavní fotografie či základní popis nemovitosti. V případě, že ze statistik lze vyčíst, že má nemovitost vysoký počet zobrazení detailů a přesto makléře nikdo ze zájemců nekontaktuje, může být chyba také v rozšířeném popisu nemovitosti či jiné vadě nemovitosti nezohledněné v ceně. 

Co získá majitel realitní kanceláře?

V případě, že má realitní kancelář software, který tato data o zobrazení detailů nemovitostí za každý den dokáže načítat ze všech významných realitních serverů, má možnost porovnávat efektivitu vynaložených finančních prostředků do inzerce. 

Zároveň se může hodit vyhodnocovat průměrné hodnoty míry zájmu (počtu zobrazení detailů) o danou nemovitost seskupené dle jednotlivých makléřů. Majitel pak může odhalit chyby v práci jendotlivých makléřů (chybný popis, chybná cena, chybná fotografie, nedostatečná práce s majitelem nemovitosti, pokud cena je mimo trh) a po odstranění chyb pomoci makléři i sobě získat vyšší tržby. 

Na co si dát pozor?

Veřejné tajemství všech internetových portálů je skutečnost, že minimálně 95%  všech návštěvníků serveru nejsou lidé, ale stroje a roboti. Jejich návštěvy slouží k aktualizaci jiných databází (např. Google, Seznam a další). Konkrétně na serveru ČESKÉREALITY.cz jde přibližně o 1000 dotazů do databáze každou vteřinu, které jsou generovány roboty. Tyto návštěvy jsou však pro reálný přínos inzerentů zcela irelevantní. Z toho důvodu je nutné používat pro odfiltrovávání těchto strojových návštěv například Google Analytics, které tyto stroje dokáží velmi přesně ignorovat.

 

Výsledné statistiky zobrazení detailů nemovitostí z ČESKÉREALITY.cz tak zahrnují pouze reálné návštěvníky a zájemce o nemovitosti. 

V případě porovnávání dat mezi různými servery je tak důležité zjistit původ dat. Invertní statistiky mohou totiž obsahovat právě tyto strojově načtené stránky od indexovacích robotů. 

Jak začít?

Pokud máte zájem o bližší informace o načítání statistik přes XML do vlastního software, kontaktujte naše klientské oddělení: Viera Irová, irova@ceskereality.cz, popřípadě telefonicky +420 733 644 518.


Přidejte svůj komentář

Další tipy a novinky:

Odkazy na servery: