Inspirace pro makléře: Borec Ryan z USA radí, jak se stát nejlepším realitním makléřem NA SVĚTĚ

Autor: Markéta Mazancová, datum: 21.10.2021
 

Dneska jsme si pro vás připravili jedno zajímavé “videjko”, které jsme vypátrali na YouTube. Realitní makléř Ryan Serhant v něm radí, jak se stát tím největším realitním borcem na světě, udržet si svou pozici a vydělávat fakt velký prachy. Ten chlapec na to jde opravdu od lesa!

Pojďme se tedy podívat na to, co Ryan radí. Celé své know-how nám shrnul do 8 kroků. 

Prvním krokem, který byste - jako začínající makléři - měli udělat, je najít si toho největšího borce v okolí a začít pro něho pracovat zadarmo. A pokud bude chtít, tak mu můžete dělat poskoka - vařit kávu, skartovat papíry, běhat na poštu, zkrátka cokoliv si zamane. Je pak velká šance, že bude chtít, abyste se stali součástí jeho týmu. Každopádně vždy se spíše vyplatí být součástí úspěšného týmu, než bloudit světem realit jako osamělý cowboy.
 
Druhým krokem je získání licence - živnostenské oprávnění. Video pochází z USA, takže nemá smysl popisovat, co o této tématice Ryan říká. Nevadí, jsme v bodě, kdy máte oprávnění podnikat jako “Realitní zprostředkovatel”. 
 
Krok tři. Nyní se můžete vydat na ulici a vykřikovat “ahoj, jsem realitní makléř”. Špatný nápad? Zřejmě ano. Možná se více vyplatí stát se součástí zmíněného úspěšného týmu. Pokud se podle Ryana někdo vydá na osamělou dráhu, dost pravděpodobně brzy skončí. Taková je praxe. Stát se součástí týmu má mnohem větší potenciál. Tým má totiž znalosti, zdroje, průběžně se vzdělává apod. A co je nejlepší na týmu? Že funguje jako rodina. 
 
Krok čtyři - budování sféry vlivu. Tu Ryan rozděluje na “warm sphere” a “cold sphere”. Do warm sphere spadá: rodina, přátelé, všichni lidé z Facebooku apod. Je však třeba se připravit na to, že všechno chce čas, i budování sféry vlivu.
 
Krok pět - řiďte se heslem “finder-keeper-doer” (najít - nenechat si utéct - konat). Toto heslo vyjadřuje, že si máte stanovit kroky, které budete každý den dělat, tedy jak byste si měli strukturovat den. Ve všem by vám měl dělat podporu váš tým nebo mentor. V tomto bodě už byste měli mít vlastní nemovitosti na prodej a cítit se jako krutopřísně hustý obchodník, kterého nic nezastaví. 
 
Krok šest - 3 “ef”. Ryan radí, abyste postupovali podle hesla “follow up, follow through, follow back”. Díky tomuto heslu Rayn dosáhl úspěchu. První “ef” shrnuje již zmíněné heslo “finder-keeper-doer”. Druhé “ef” vyjadřuje, že Ryan nenechá nikoho na pokoji, dokud  všichni  (včetně jejich babiček) nebudou vědět, že on je ten NEJLEPŠÍ realiťák. 
 
Zároveň se jedná o bod, se kterým má většina makléřů problém, protože se pod ním skrývá i to, že by makléř měl dodržet to, co řekne. Pokud totiž někomu slíbíte, že mu seženete domov, tak “TO SAKRA I UDĚLEJTE” a makejte pro daného člověka. Ryanovi nebere rozum, proč je tolik makléřů. SLIBOTECHNA, KTERÁ NIC NEDOVEDE DO KONCE. To je problém většiny (nejen) začínajících makléřů - prostě neudělají, co řeknou. Třetí “ef” hlásá, že byste se měli připomínat svým klientům i po skončení obchodu. 
 
Cílem je, aby si každý za rovnítko doplnil Vaše jméno - REALITNÍ MAKLÉŘ = VAŠE JMÉNO. 
 
Takový smělý cíl můžete podpořit také napsáním vlastní knihy. Ta by měla být ideálně dostupná i v audio verzi.
 
Tím to ale nekončí - krok sedm. Navazujte nové vztahy. A to nejen s lidmi, kteří potřebují koupit nebo prodat, ale také s ostatními realiťáky. Vytvořte vlastní osobní značku a vykřičte ji do světa ze střechy. Používejte všechny sociální sítě: Instagram, Facebook, Twitter, YouTube. Zkrátka každý den připomínejte aktivně i pasivně svému okolí, že jste nejlepší realiťák na světě a že ostatní rozhodně potřebují vaše služby. 
 
A bonusový krok - krok osm. Každý profesionál na světě dělá to, že se snaží zlepšit. Ryan dává za příklad sportovce. Ti 95 % svého času trénují a jen 5 % hrají zápas, na který se díváme. Obchodníci však z nějakého záhadného důvodu takto nemyslí. Nebo myslí úplně opačně a v tom lepším případě to dělají opačně - stráví pouze 5 % vzděláváním a 95 % ostatními aktivitami. 
 

Pokud byste měli chuť kouknout na web tohoto borce, najdete ho zde. Získáte tak hodně užitečných informací, které vám poskytnou velkou studnici inspirace ke vzdělávání.
 


Přidejte svůj komentář

Další tipy a novinky:

Odkazy na servery: