9 tipů na vánoční realitní videa, která trhnou sledovanost

Autor: Markéta Mazancová, datum: 16.12.2021

Vyhrát si s videem, které bude trhák, dá sakra zabrat. A tvorba rozhodně není zadarmo. Proto je třeba všechno důkladně promyslet. Nechte se inspirovat, buďte světoví a získejte srdce vašich zákazníků! Protože videa se mají točit hlavně o vánocích!

#1: Pes Pancho byl makléřem měsíce. Pak se ztratil. Podařilo se ho najít až v jednom domě na prodej


Mazlíčci prý senzačně marketingově táhnou. Tak se pojďme podívat na to, jak služeb psa slyšícího na jméno Pancho využila Agencia La Playa de Gijón ze Španělska. Pancho byl jedním z realitních makléřů, rovnocenným kolegou, který držel tým pohromadě, uměl skvěle prezentovat nabídky, a dokonce i zvedal telefony. Jednoho krásného dne však záhadně zmizel. Jeho kolegové z realitní kanceláře zahájili pátrání, všude vylepili letáky, rozdávali je po okolí. 


Jednoho dne se však ukázalo, že Pancho nedokázal odolat jednomu domu v nabídce realitní kanceláře a nastěhoval se do něj. Velkou část závěru videa tvoří “záběry z natáčení!”


 

 
#2: Vánoční elf dezertoval mezi realitní makléře
Žil, byl jeden elf z vánoční dílničky, který se nechoval tak úplně jako ostatní. Záběr nám ukazuje, že místo hraček vyrobil  ceduli “na prodej” se svou fotkou a telefonním číslem. Měl panickou hrůzu ze všech hraček, které by byl nucen vyrobit. Jednoho dne k němu přiletěl malý ptáček, který mu řekl, aby jel do města zvaného Vancouver. 
 
Elf si sbalil svou celuli “na prodej” a vydal se na cestu. Věci bohužel nešly tak, jak si představoval, ve městě pršelo namísto toho, aby padal sníh, sušenky chutnaly divně, mléko tam vyráběli z ořechů. V tom se objevil opět onen malý ptáček a elf se ho ptal: “Proč jsi mi říkal, abych sem chodil?” Ptáček elfovi řekl, aby ho následoval. Zastavil se u domu, kde se samoprodejce pokoušel neobratně připevnit ceduli “na prodej” před dům. Elf mu pomohl prodat jeho dům. A také pomohl vylepšit vánoční svátky mnoha dalším, kteří se pokoušeli prodat dům. 


Makléř Mark si dal záležet i na druhém dílu, který je k vidění zde#3: Holčička se bála, že ji Santa v novém domě nenajde. Makléřka všechno zachránila
Byl večer před Štědrým dnem. Holčička se se svou rodinou nedávno přestěhovala do nového domu. Dopis pro Santu však nechala ve svém starém domově. Dopis tam našla realitní makléřka. Jaká to byla radost, když Santa na holčičku nezapomněl a ona našla spoustu vysněných dárků pod vánočním stromkem. Makléřka všechno sledovala zpoza okna a hřálo ji na duši. 


#4: Zpěv téhle veselé partičky Asiatů trhá uši. Přesto se to nebojí rozbalit
Slova písně na nápěv Rolniček, na kterou to makléři rozbalili, zní v překladu asi nějak takto: “Prodáno, než bys řekl švec. Stejnou rychlostí blesku vám najdeme váš nový domov. O prodej se postaráme, garantujeme, že prodáme. A jestli se dům neprodá, klidně si ho koupím sám.” Nejvíc nás ale pobavil “refrén”, kde tancuje celá kancelář a “Jingle Bells” zaměnili za “TimSold sells, TimsSold prodá váš dům, prodá váš dům rychle. Dny otevřených domů máme každý den. Hej! Tyhle usměvaví lidé vám ukážou, že zpívat může skutečně každý. 


#5: Stop nepotřebným dárkům. Kupte radši dům
Seth Norris se ohákl do santaklausovského županu, vzal si hrnek se stejnou tematikou a jal se radit ve věci vánočních nákupů: nekupujme sousedovu dítěti svetr, z kterého během týdne vyroste. Nekupujme našim dětem hračky a elektroniku, když je jejich pokoj žalostně malý. Nekupujme své ženě padesátý náhrdelník. Ale raději si kupme dům s velkou zahradou. 


Stejně tak bychom neměli kupovat svému muži další loveckou zbraň nebo další širokoúhlou obrazovku. Raději mu kupte dům s velkou garáží. Radí, abychom udělali tyto Vánoce něco dobrého. A pokud potřebujeme pomoci s koupí domu, tak ať Sethovi zavoláme. Pobavila nás také jeho hláška, že pokud se nám nelíbí, ať zavoláme někomu jinému. 


#6: A pokud nemáte čas něco vymýšlet, prostě si trsněte

Prostě a jednoduše se ověšte vánočními ozdobami a santaklausovskými rekvizitami, pusťte si třeba “All I Want for Chritmas” a natočte se, jak dovádíte. Jen pozor na autorská práva k písním, nevíme přesně, kdy hudbu můžete použít. 


#7: Zazpívejte, jak jste během 12 dnů o Vánocích prodali nemovitost

Partička jednoho makléře a čtyř makléřek si pohrála s nápěvem písně “A song And A Christmas Tree”, kterou všichni určitě znáte. Využili toho, že se v písni zpívá, co se stalo první, druhý, třetí, čtvrtý až dvanáctý den Vánoc, a ukázali, jak se dělá makléřské řemeslo: 

- první den se prodávající seznámil s makléřem
- druhý den dostal prodávající tržní srovnávací analýzu
- třetí den makléř vše nafotil a to i z dronu 
- čtvrtý den vyvěsil nápis na prodej a další drobnosti
- pátý den nadělil makléř marketing a inzerci
- šestý den se konal den otevřených dveří
- sedmý den makléř zavolal a zeptal se: “Jste připravený na zpětnou vazbu?” a nasázel mu veškerou kritiku jeho domu
- osmý den dorazil inspektor nemovitostí 
- devátý den makléř připravil rezervační smlouvu a elektronicky ji podepsal
- desátý den se na všechny usmálo štěstí, protože vyšel odhad
- jedenáctý den se schválila hypotéka
- dvanáctý den se prodávající sbalil, odstěhoval a předal nemovitost. 


Páni, to byla rychlovka!


#8: Namluvte vánoční přání
Možná ani není třeba trhat fialky dynamitem. Prostě stačí namluvit přání se stromkem v pozadí. 


#9: Skvělá vánoční videa umíme udělat ale i my v Čechách
Pro tým RK Stejskal z Českých Budějovic nazpíval tenhle song přímo sám majitel kanceláře. V klipu si pak zahráli sami makléři. Dáváme palec nahoru. Přidejte svůj komentář

Další tipy a novinky:

Odkazy na servery: