6 nejznámějších realitních kanceláří, které k nám přišly z USA

Autor: Markéta Mazancová, datum: 26.3.2020.

 

Přinášíme přehled šesti nejznámějších franšízingových realitních kanceláří, které k nám přišly z USA a těší se celosvětovému věhlasu. Věděli jste o nich, že...?

RE/MAX

Tahle značka má své kořeny v Denveru v Coloradu. Už v roce 1973 ji založil David Liniger se svou ženou Gail. Název vznikl pomocí zkrácení slov „real estate maximums“. Linigerovi se tehdy podařilo prolézt uchem jehly díky tomu, že navrhl nový business model, který postavil na motivačním systému odměňování realitních makléřů, který dnes známe jako provizní. RE/MAX byla zároveň první kanceláří, která začala přijímat jako makléře i ženy.
Dnes společnost funguje na principu franchisingu a řadí se mezi 20 nejúspěšnějších franchisingových modelů na světě. V současnosti se pyšní sítí přes 7900 poboček v 91 zemích světa s téměř 90 000 makléři. Na český trh RE/MAX vstoupil v roce 2005 a v současnosti zde provozuje 116 poboček.

 6 nejznámějších realitních kanceláří, které k nám přišly z USA

CENTURY 21

Tato realitní síť si připsala jedno hlavní prvenství: v roce 1971 se stala první franšízingovou společností v realitách. Založili ji realitní makléři Art Bartlett a Marsh Fisher v Orange County v Kalifornii. CENTURY 21 provozuje síť téměř 7000 realitních kanceláří v 78 zemích světa a s více než 101 000 makléři. Je součástí koncernu Realogy. Vstup na český trh se váže k roku 2008. V současnosti se těší zastoupení na českém trhu v podobě 50 realitních kanceláří s cca 300 makléři. 

 6 nejznámějších realitních kanceláří, které k nám přišly z USA

Keller Williams Realty, Inc.

Běžně bývá označována jako Keller Williams. Tato realitní kancelář má své kořeny taktéž v Americe, konkrétně v Austinu v Texasu, a to v roce 1983. Ve Spojených státech má mezi realitkami jedno z nejsilnějších postavení. Společnost působí ve 33 zemích světa, provozuje 960 poboček a „zaměstnává“ více než 184 000 makléřů. Na český realitní trh Keller Williams vstoupila v roce 2018 a v současnosti zde má otevřené 2 pobočky.

 6 nejznámějších realitních kanceláří, které k nám přišly z USA

Coldwell Banker

I tato společnost patří do rodiny amerických franšízových realitních sítí. Jedná se o nejstarší realitní kancelář na světě, která vznikla již v roce 1906 a později vyrostla ve franšízu. V daném roce zažilo San Francisco v USA devastující zemětřesení a požáry. Mladý realitní makléř Colbert Coldwell vycítil potřebu obyvatel po službách poctivé a profesionální realitní společnosti, která by jim pomohla obnovit město. O pár let později si Coldwell najal svého budoucího společníka Arthura Bankera jako prodejce nemovitostí. Expandovat do světa začala kancelář brzy po dosažení domácích úspěchů. V současnosti má společnost zastoupení v 49 zemích světa. Do České republiky vstoupila v roce 2010. Patří do skupiny Realogy. 

 6 nejznámějších realitních kanceláří, které k nám přišly z USA

ERA Real Estate

Její vznik se váže k roku 1971, kdy ji založil Jim Jackson. Její název je odvozen od původního názvu Electronic Realty Associates. Tento název byl odvozen od vidiny vzrůstající poptávky po nejnovějších technologiích. V současnosti ERA operuje na trzích 42 zemí světa s 1100 realitními kancelářemi a přibližně 32 000 makléři. Na český trh ERA vstoupila v roce 2013. Dnes má u nás otevřeno již 40 kanceláří. Tvoří součást skupiny Realogy. 

Sotheby’s International Realty

Prapůvod této realitní společnosti má co do činění se slavným londýnským aukčním domem Sothersby´s, který funguje již od roku 1744. Jedná se o nejstarší místo, které sdružuje světové sběratele unikátních předmětů. Na jeho základech vyrostla v roce 1976 unikátní realitní kancelář Sotheby’s International Realty. Ta nadále pokračuje v tradici nákupu a prodeje exkluzivních světových nemovitostí.


Milníkem pro ni byl rok 2004, kdy utvořila alianci s Realogy. Od té doby začala společnost fungovat jako franšíza. Stále si drží svoji tradici a zaměřuje se na prestižní nemovitosti. V současnosti síť Sotheby’s International Realty působí v 72 zemích světa, provozuje téměř 1000 kanceláří a má pod sebou více než 22 700 realitních makléřů. V České republice Sothersby´s International Realty působí od roku 2008. Náleží mezi členy Realogy. 

 6 nejznámějších realitních kanceláří, které k nám přišly z USA

Koncern Realogy: pojítko mezi některými velkými rybami

V článku zaznělo, že některé realitní kanceláře jsou součástí koncernu Realogy. O jakou skupinu se vlastně jedná? Realogy Holding Corp. je předním poskytovatelem realitních služeb pro rezidenční nemovitosti v USA. Pomáhá společnostem s organizací frančíz, s makléři, s právními záležitostmi, vedením firem či financováním. Do rozmanitého portfolia Realogy spadají zvučná jména společností, jakými jsou: Homes and Gardens Real Estate, CENTURY 21,Banker,Coldwell Banker Commercial, Corcoran, ERA nebo Sotherby´s International Realty. 

Všechny tyto firmy od Realogy získávají přístup k inovativním technologiím, informacím, marketingovým produktům, nejlepšímu možnému vzdělání, podpoře nezávislých realitních makléřů a celkově pomáhá budovat silnější a konkurenceschopnější společnosti.


Do rodiny Realogy tak celkově spadá přibližně 190 000 makléřů jen v USA a 112 000 makléřů v dalších 113 zemích světa. Realogy získal devětkrát po sobě ocenění jako nejetičtější firma. Získal také četná ocenění za firmu poskytující skvělé pracovní podmínky a firmu využívající diverzity lidských zdrojů. Sídlí v Madison v New Jersey. 


Přidejte svůj komentář

Další tipy a novinky:

Odkazy na servery: