5 největších žroutů času v time managementu makléře
Datum: 2.10.2020, autor: Markéta Mazancová
Většina makléřů jsou živnostníky. Efektivity a způsob práce rozhoduje o výši jejich příjmu. Rozhodně neplatí, že čím větší počet hodin budete “pracovat”, tím více vyděláte. Spíše se makléřům potvrzuje Paretovo pravidlo, že 80 % zisku přináší 20% činnosti.
Pro úspěch v podnikání nestačí jen dostatek sebedisciplíny. Spíše než dření do úmoru o výši Vašeho zisku rozhodne správný výběr a organizace činností. Přemýšlení o tom, co a jak děláte, rozhodně není ztráta času.
Dnes máme velkou výhodu, že nemusíme znovu a znovu vynalézat kolo. Současná knižní nabídka na vás sype jednu knihu za druhou o time managementu a osobním rozvoji. Stačí si pár takových knih prolistovat nebo zajít na nějaké to školení a zvolit si takovou strategii, která vám sedí nejvíce. Stejné je to také s moderními technologiemi. Vývojáři se předhání, kdo přijde s lepší apkou, kalendářem, organizérem času, to do listem aj.
Stačí si jen vybrat, nebát se pokroku a zvolené strategii organizace času zůstat věrný (alespoň po nějaký čas).
I když by se o time managementu dalo povídat celé hodiny, vybrali jsme alespoň 5 největších záškodníků na cestě za úspěchem. Zde jsou.
Pro realitní makléře plán dne znamená mnohem více, než jen seznam toho, co dnes budete dělat. Do svého detailního plánu zařaďte zejména ty aktivity, které vám přinášejí zisk.
Mnoho úspěšných lidí si každý den (nejčastěji po ránu) prochází, které stávající aktivity jim přinášejí užitek a které jsou jen ztrátou času.
Začněte s tím, do čeho se vám chce nejméně. Vědomí, že už to máte za sebou, vás nabudí do zbytku dne. S méně příjemnými úkoly se navíc nejlépe poperete, dokud jste čerství.
Jako by se protrhl pytel s různými programy na organizaci a plnění úkolů. Technologie v tomto případě nejsou nepřítelem. Jen je třeba udělat si čas, vybrat si a naučit se používat ty, které vám vyhovují nejvíc.
TIP: Naučte se pracovat s hlasovým zadáváním. Pravděpodobně mluvíte rychleji, než píšete.
Zamyslete se nad tím, které rutinní práce s technologiemi vám zabírají nejvíce času. Snažte se vymyslet způsob, jak tyto činnosti zautomatizovat.
Využijte technologie pro práci s databází kontaktů. Každého klienta si uložte do kontaktů. Skvělé jsou například Kontakty Google. Každého, s kým jste byli v kontaktu, si uložte. Ke kontaktu si dělejte poznámky: co a kdy jste s ním řešili. Nejenže vám to zefektivní práci, navíc jistě klienta potěší, pokud si i po letech budete “pamatovat”, kolik má dětí, jak se jmenuje jeho pejsek, nebo se ho zeptáte, jak tehdy vyřešil ten a ten problém.
TIP NA KNIHU: O efektivním využívání technologií píše Petr Dřímalka ve své knize HOT - jak uspět v digitálním světě. Mně osobně pomohla zejména její první část a již zmíněné zamyšlení nad využíváním hlasového zadávání.
Namísto psaní dlouhého emailu raději zvedněte telefon a domluvte se s klientem či kolegou přímo. Naopak pokud komunikujete v týmu, najděte si program nebo aplikaci, kde ihned všichni uvidí změny a nové poznámky.
Většina makléřů pracuje v kanceláři typu open space nebo doma. V jednom i druhém prostředí číhá na snaživého makléře velké množství rozptylujících podnětů.
V kanceláři proto slušně svým kolegům řekněte, že se snažíte soustředit na svůj denní plán. Samozřejmě vás to bude vždycky svádět k zapojení se do hovoru. Nicméně pokud vytrváte, vaši kolegové si na vaše pracovní tempo zvyknou a nechají vás v klidu pracovat.
Pokud jste se rozhodli pracovat z domova, utvořte si kolem sebe pomyslnou bublinu a zakažte si jakékoliv aktivity ohledně domácnosti, například umývání špinavého nádobí. Taktéž všem členům domácnosti dejte jasně najevo, že teď jste v práci. Takže jako byste tam ani nebyli!
Rada na závěr:
Sledujte svůj biorytmus. Někdo toho nejvíce udělá v pět ráno, jinému vyhovuje ponocovat. A i když existuje obrovské množství rad, jak pracovat efektivně, nikdy nezapomeňte ty